Son Dakika
02 Eylül 2015 Çarşamba
Çevre Kalite
Güney İnşaat

Suriye de bombalı saldırı 10 ölü, 25 yaralı

Suriye de Beşşar Esed in kalesi konumundaki liman kenti Lazkiye de bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 10 kişi hayatını kaybetti, 25 kişi de yaralandı….

02 Eylül 2015 Çarşamba, 16:00

Suriye de Beşşar Esed in kalesi konumundaki liman kenti Lazkiye de bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 10 kişi hayatını kaybetti, 25 kişi de yaralandı.

Suriye nin resmi haber ajansı SANA nın bildirdiğine göre Lazkiye şehrindeki El Hamam meydanındaki Imad Ali Okulu önünde park halinde bulunan bir minibüsteki bombanın patlatılması sonucu 10 kişi hayatını kaybetti, 25 kişi de yaralandı. Merkezi Londra da bulunan Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Sözcüsü Rami Abdel Rahman, saldırının Suriye deki iç savaşın başlamasından bu yana Lazkiye de bombalı bir araçla düzenlenen en büyük saldırı olduğunu söyledi. Lazkiye ye genellikle roket saldırısı düzenlendiğini, bombalı araçla düzenlenen bu tip saldırıların çok nadir olduğunu belirten Rahman, bugünkü saldırıda 5 i ağır olmak üzere onlarca yaralının olduğunu da sözlerine ekledi. Olayla ilgili ayrıntılı bilgi verilmezken saldırıyı da henüz üstlenen olmadı. Esed in kalesi konumunda olan ve çok fazla çatışma ve saldırının yaşanmadığı Lazkiye de geçtiğimiz ay düzenlenen bir saldırıda da 6 kişi yaşamını yitirmiş 19 kişi yaralanmıştı. İHA

KAYNAK : AKŞAM

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OrtakSistem Bilgisayar internet Toplu Sms ve Hosting Hizmetleri